فیلترهای فرآیندی

فيلتر هاي فرآیندی ، انواع آلاینده های موجود در سیال  را حذف نموده و باعث افزايش در طول عمر تجهيزات و در نتيجه صرفه جوئي فراوان در هزينه هاي تعميرات و نگه داري مي شود. دامنه محصولات فيلتر هاي فرایندی سامان آریا  يک دامنه چند گانه از اجزای فيلتر هائي است که براي تصفيه و پاک سازي غبار و ديگر ذرات جامد از سيالات به طوري که با  افت فشار حداقل  همراه باشد طراحي و ساخته مي شوند.

فيلترهای فرآيندی ساخت شرکت سامان آريا با ملاحظة کليه موارد فوق و با در نظر گرفتن ساير شرايط عملياتی (Operation) و نگهداری و تعميرات (Maintenance) با مديا های متنوع توليد و ارائه می گردد .

فیلترهای فرآیندی

در طراحی این نوع فیلترها توجه به راندمان فیلتراسیون مورد نیاز فرآیند از یک طرف و نیز حجم آلودگی ورودی (Particle Loading) از طرف دیگر بسیار حائز اهمیت می باشد زیرا بر این اساس و با انجام محاسبات می توان نوع، سایز و تعداد کارتریج های مورد نیاز در سیستم را انتخاب نمود به نحوی که اولا راندمان کارتریج های به کار برده شده، راندمان فیلتراسیون کل سیستم را تضمین نماید، ثانیا حجم آلودگی قابل دریافت توسط کل کارتریج ها به نحوی باشد که افزایش اختلاف فشار(P) ناشی از آلودگی ها، رسیدن به اختلاف فشار(P) نهایی و نیاز به تعویض کارتریج ها در مدت زمان بهینه ای صورت پذیرد.

liquid-gas-filter1

از طرف ديگر ، راندمان فيلتراسيون نيز سهم بسزا و معنی داری در طراحی اين فیلترها و انتخاب مدیا و روش ساخت فیلتر دارد چرا که در صورت پايين بودن نسبتهای راندمان در حالت طراحی ، علی رغم عملکرد فيلتر مطابق طراحی ، نتيجه قابل توجهی از آن در زمان عمليات حاصل نخواهد شد.